Pravidelné bohoslužby

Neděle
Manětín (kostel sv. Jana Křtitele)

Křečov (kostel sv. Petra a Pavla)

Nečtiny (kostel sv. Jakuba)

10.05.2019

Pozvání a informace farnosti Manětín a Plasy - květen 2019

Přinášíme měsíční přehled na květen! Zvláště upozorňujeme na pouť ke sv. Evženovi 18. května (sobota), na kterou je třeba se hlásit u o. Günthera omi. S květnem také přichází májové pobožnosti… pro lepší přehled koukněte na plakát na celý farní rok. Radostnou velikonoční dobu!

02.04.2019

Farní rok 2019 1

Farní rok 2019

Milí farníci a návštěvníci, rozhodli jsme se vytvořit celoroční plán nejdůležitějších akcí, na které bychom neměli zapomenout. Nenajdete zde ale úplně vše vyčerpávajícím způsobem. Doufáme však, že tento plán poslouží jako dobrý základ k rozhodování se, kdy a kam zajít a případně k plánování nových akcí pro farnost a lidi kolem nás.

02.04.2019

Pastýřský list biskupa Tomáše Holuba 1

Pastýřský list biskupa Tomáše: Proti hříchu je třeba jednoznačně vystoupit

Pastýřský list biskupa Tomáše (čtený při nedělních bohoslužbách 31. března 2019) k tématu sexuálního zneužívání v církvi zveřejňujeme v plném znění.

Výsledky Tříkrálové sbírky 2019 pro okruh Manětín

Zveřejňujeme výsledky letošní Tříkrálové sbírky, jejíž výtěžek poputuje především domu sv. Vavřince v Meclově... Všem dárcům a koledníkům srdečně děkujeme!

02.12.2018

List biskupa Tomáše věřícím Plzeňské diecéze

List biskupa Tomáše věřícím Plzeňské diecéze. "Jsme bohužel dědici dějin, které značně nepříznivě ovlivnily a ve všech dobách a na každém místě ztížily cestu ženy, které byla upírána její důstojnost, jejíž přednosti byly deformovány, která byla často diskriminována nebo zotročována." (JPII.)

30.09.2018

Příprava na křest a biřmování

Kurs bude probíhat ve čtvrtek od 18,15 na faře v Plasích. Zváni jsou i ti, kteří se o křesťanství začínají teprve zajímat.

06.09.2018

Výuka náboženství ve školním roce 2018/2019 1

Výuka náboženství ve školním roce 2018/2019

Milí rodiče, zdravíme vás na počátku nového školního roku a chceme vás informovat o novém běhu výuky náboženství na faře v Plasích. I letos s našimi katechetkami předběžně počítáme se třemi skupinkami dětí: předškolní, první stupeň ZŠ a starší. Výuka všech tří skupin bude probíhat současně, a to každé pondělí od 16:00 do 17:00 na faře v Plasích. Začínáme v pondělí 24. září. Prosíme vás, abyste své děti přihlásili do 18. září na adrese vlastimil@oblati.cz. Stačí, když napíšete jméno a věk dítěte. Umožní nám to lépe dopředu promyslet rozdělení dětí. Nebojte se ale s dětmi přijít rovnou na první setkání, i když se vám nepodaří dopředu přihlásit. V příloze vám pro zajímavost posílám přihlášku, kterou ale není třeba vyplňovat hned. Podepíšete ji na prvním setkání. Podrobnější informace vám můžeme podat na tel: 733 755 901. Díky a těšíme se na viděnou.

24.05.2019 - 25.05.2019

Jarní Dvonaf

I letos jsme si pro vaše školní děti připravili DVONAF (neboli Dva dny na faře). Tentokrát proběhne z pátku na sobotu 24. – 25. května 2019. Setkání zahájíme v pátek v 17:00 a zakončíme společně slavenou eucharistií v sobotu v 14:30. Na závěrečnou mši jste všichni zváni. Letošní specialitou bude slavnostní představení knížky jednoho z našich blahoslavených spolubratří: Maria Borzagy, OMI, jejíž české vydání doprovodily naše děti svými ilustracemi. Určitě si nenechte ujít příležitost nechat si děti do knížky podepsat a především to s nimi pořádně oslavit. Autogramiáda proběhne v Plasích po sobotní mši, tedy od 15:30. Program Dvonafu bude jako vždy naplněný páteční celovečerní „adrenalinovou“ hrou a animovaným filmem na dobrou noc. Sobotní dopoledne bude už tradičně rukodělné. Příspěvek na pobyt je 130 Kč. Prosím, abyste své děti hlásili na adrese vlastimil@oblati.cz do 19. května. Pokud byste ve svém okolí věděli o někom, koho by mohl Dvonaf zajímat, prosím, předejte mu tyto informace. Cokoli pečeného na snídani bude vítáno ???? Důležité také je, aby s sebou děti měly spacák, karimatku a opravdu teplé oblečení. Díky a těším se na viděnou! Za obláty a za přípravný tým Vlastimil, omi

25.05.2019

Večer chval

Pojď s námi chválit Boha a to opravdu celistvě, srdcem i tělem!

26.05.2019

Mše svatá pro rodiny s dětmi

Srdečně zveme všechny rodiny s dětmi ke společnému slavení!

26.05.2019

Májové mariánské setkání

Tradiční májová mariánská pobožnost

16.06.2019

Mše svatá pro rodiny s dětmi

Srdečně zveme všechny rodiny s dětmi ke společnému slavení!

22.06.2019

Večer chval

Pojď s námi chválit Boha a to opravdu celistvě, srdcem i tělem!

13.07.2019

Procházky uměním Jitky Hosprové

Srdečně Vás zveme na letošní ročník procházek s Jitkou Hosprovou.

Detail Koncerty

27.07.2019

Procházky uměním Jitky Hosprové

Srdečně Vás zveme na letošní ročník procházek s Jitkou Hosprovou.

Detail Koncerty