Články - Výzva pro farnost XIV.

Milí přátelé z našich farností,

včerejším večerem jsme vstoupili do Velikonočního Tridua. Myslím, že jsme nikdy ještě neprožili takové Velikonoce, jako budou ty letošní. Pro každého z nás je to velikánská příležitost a výzva. Jistá je jedna věc: vzkříšený Ježíš se s námi chce letos setkat úplně nově a hlouběji než kdy jindy. A naše společenství, naše communio (rozhodl jsem se totiž, že právě letos o Velikonocích začnu toto slovo, pro nějž v češtině nemáme odpovídající výraz, „natvrdo“ používat na znamení toho, že teď zakoušíme, jak moc je tento pojem, který v sobě zahrnuje společenství, jednotu, sdílení, shromáždění, spoluúčast…, pro nás, křesťany, klíčový) v této jeho touze hraje tu nejdůležitější roli. Vzkříšený Ježíš není nikdy zkušeností individualistickou. Setkání s ním vyvolává běh za ostatními. Vždycky. A tak i farní informace, které právě čtete, mají být nástrojem našeho communia.

Výzva pro farnost XIV.

Farní informace_Nebojte se XIV.pdf